Gymnazisti v akcii …

Je veľa spôsobov, ako svoj voľný čas môžu stráviť mladí ľudia. Bohužiaľ, veľmi často ho iba premárnia. Čo je ešte horšie, veľmi často ho trávia tak, že ukazujú svoju „silu“ či „kreativitu“ spôsobom, za ktorý sa môžu iba hanbiť. Asi najčastejšou negatívnou aktivitou je aj sprejerstvo, čmáranie podpisov a pofidérnych odkazov. Najsmutnejšie na tom je, že takýchto škodcov priam neodolateľne priťahujú práve nové, či zrenovované plochy.

Vandalizmu tohto druhu neunikol ani nový podchod popod železničnú trať pri „Šanghaji“. Obrovské čisto biele betónové plochy a lexanové prekrytia vrchnej časti podchodu sa stali mementom hlúposti, zanedbanej výchovy detí a teenagerov.

Myšlienka na projekt obnovy počmáraných plôch podchodu vznikla v hlave p. Vladimíra Lukáča. Rátal v ňom aj s recipročným zapojením a s pomocou žiakov Dubnického gymnázia. Dobrý plán hneď v začiatkoch podporila prednostka MsÚ Dubnica nad Váhom, Ing. Páleníková a bez váhania sa po oslovení pripojila aj naša spoločnosť, TSM Dubnica nad Váhom s. r. o..

« z 10 »

V sobotu 7.10.2017 sa k partii dievčat a chalanov z gymnázia pridala aj dámska akčná štvorica rodiny Holečkovej. Znehodnotené plochy podchodu za trať sa podarilo za vedenia p. Lukáča podľa plánu dva krát premaľovať a podľa možností vyčistiť aj plochy zastrešenia z lexanu.

To nie je ale všetko. Premaľovaním podchodu celý projekt nekončí. Snaha gymnazistov pokračuje ďalej. Pôvodnú myšlienku premaľovania doplnili vlastným nápadom a už v najbližších dňoch sa pripravujú oživiť čistý interiér podchodu vlastným umeleckým dielom, maľbou smutnej vŕby – významným symbolom sídliska Za traťou. Jednou z myšlienok výtvarného diela je aj snaha o určité memento, dôvod pre zamyslenie sa vandalov, že sa to dá aj inak, ako ničením svojho okolia…