Rekonštrukcia mostu na DUTAF

Jedným z dedičstiev minulosti v Dubnici nad Váhom je v dnešnej dobe nevyhovujúci stav dopravnej infraštruktúry. Aj preto v minulom roku TSM Dubnica nad Váhom s.r.o. vykonala stavebné úpravy dvoch takýchto miest, ktoré ohrozovali bezpečnosť cestnej premávky a komplikovali dopravnú situáciu. Určite sa Dubničania potešili úprave križovatiek pod Dutafom a pri obytnom bloku „Účko“. Rekonštrukcie sú síce svojim stavebným rozsahom menšie, ale veľmi významne prispievajú ku komfortu a bezpečnosti automobilovej dopravy a chodcov.

klikni pre zväčšenie obrázku:

Tento rok je na rade most cez potok vedúci na DUTAF. Športovo – kultúrne centrum s tenisovými kurtmi, minigolfom a futbalovým ihriskom s umelým povrchom je hodne navštevované. Koná sa tu každoročne aj významná časť medzinárodného Dubnického folklórneho festivalu.

Úzky most núti motoristov, ktorý chcú zaparkovať svoje motorové vozidlo na parkovisku za potokom, pri vchádzaní, či vychádzaní nebezpečne prechádzať do protismeru. Prejazd väčších vozidiel, napríklad hasičského zboru, či dokonca autobusov, ktoré prepravujú účinkujúcich folklórneho festivalu je po úzkom moste nemožný. Preto mesto Dubnica nad Váhom rozhodlo o úprave aj tohto neuralgického bodu dopravy v našom meste a v mesiaci jún 2018 by mala naša spoločnosť, TSM Dubnica nad Váhom s.r.o., začať s prácami na jeho rekonštrukcií. Najviditeľnejšou zmenou bude rozšírenie pôvodného mosta z celkových 3,1 metra na 5,65 metra širokú vozovku mostného telesa, úprava nájazdov a nový povrch.