Fantóm z Dubnice – podpaľač kontajnerov je späť?!

V júli minulého roku niekto podpálil modrý kontajner za Obchodným domom Máj. Modrý pre to, lebo je to najjednoduchšie. Slúži totiž na zber papiera.

Neprešli ani dva týždne a zhorel ďalší modrý kontajner pod Kaštieľom.

Zo soboty na nedeľu, teda z 15 na 16.8.2015 úradoval pyroman opäť a opäť to bol modrý kontajner. Teraz sa „realizoval“ pri bytových domoch 95 a 100 na Centrum II. Škoda bola o to väčšia, že zároveň so zapáleným kontajnerom na papier zhorel komplet aj žltý na plasty a fatálne boli poškodený aj červený kontajner na kompozit, spolu s čiernym na komunálny odpad. Celková škoda za šesť zničených kontajnerov je cca 1.200,-€.

Dlhší čas bol pokoj a mohli sme sa nádejať že horúca hlava vychladla spolu s počasím. Po Silvestri však horel modrý kontajner opäť. Miesto činu – na sídlisku Pod Háj, pri bytových domoch 1081 až 1085. Spolu s kontajnerom na papier boli poškodené aj dva čierne kontajnery, z toho jeden na odpis.

Všetky znaky nasvedčujú tomu že sa jedná o toho istého podpaľača a jeho činy sú už vážnou diagnózou, alebo poriadne bezohľadným chrapúnstvom. Ide zrejme naozaj o vážne chorého, alebo bezohľadného človeka, ktorý si neuvedomuje že stačí veľmi málo a spôsobené škody môžu ísť do státisícov eur. Okolo zapálených kontajnerov takmer vždy stoja zaparkované autá, často v jednom rade na tesno aj niekoľko desiatok a tak je vlastne iba zázrakom že sa do dnes nič vážnejšie nestalo. Mali by sme všetci spozornieť a pokiaľ zbadáme niečo podozrivé, treba túto skutočnosť nahlásiť na Mestskej, alebo štátnej polícií. Je možné že niekto vie o koho sa jedná, nejaký „priateľ“ ktorý bol pri tom keď podpaľač úradoval, alebo sa mu pochválil so svojim činom. Nie je hrdinstvom, ale hlúposťou kryť takéhoto človeka. Zatiaľ nie je iná škoda ako finančná – „len“ 1.600 eur za kontajnery a „len“ na účet nás všetkých…